Bilim Emek ve Özveriyle Yükselen Üniversite

Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Programı

Genel Bilgiler

Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Programı’nın amacı; rezervasyon, bilet satış, bilet-bagaj işlemleri, apron terminal hizmetleri, uçak içi hizmetlerin koordinesi, handling hizmetleri, özel hizmet uygulamaları, uçuş operasyonu içersindeki ünitelerle koordinasyon sağlanması, uçak yükleme ve yük denge kontrolunun sağlanması, uçak park yerlerinin hava trafik üniteleriyle koordinesi, tehirli uçuşların takibi ile ilgili işleri planlayıp yürütecek elemanları yetiştirmektir.

Mezunların İstihdam Olanakları

“Sivil Hava Ulaştırma İşletmecisi” unvanını alan mezunlar, tüm havayolu şirketleri, hava alanları, havaalanı yer hizmetleri, ikram ve kargo şirketleri ile diğer havacılık kurumlarında istihdam edilebilmektedir.

DGS ile Geçiş Yapılabilecek Lisans Bölümleri

Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Programı mezunları Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ile Havacılık İşletmeciliği, İşletme, Lojistik Yönetimi, Seyahat İşletmeciliği, Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği, Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği, Ulaştırma ve Lojistik ile Uluslararası Lojistik lisans programlarına geçiş yapma imkânına sahip olmaktadırlar. Böylece sahip oldukları ön lisans diplomasına ek olarak lisans diploması da edinebilmektedirler.